Testování žáků od 8. 11. 2021

Vážení rodiče a milí žáci,

s ohledem na současný negativní vývoj epidemické situace a zvyšující se riziko přenosu viru SARS-CoV-2 bylo i v našem regionu přistoupeno k preventivnímu screeningovému testování 1x týdně, vždy v pondělí.

Hlavním cílem tohoto preventivního testování je v prvopočátku odhalit případná nová ohniska nákazy ve škole a školském zařízení a umožnit bezpečný provoz školy.

K testování, které bude probíhat 8. a 15. 11. 2021, budou použity samoodběrové neinvazivní testy dodané MŠMT.

V současné chvíli máme testy na otestování všech žáků školy. Dává nám smysl otestovat všechny žáky, pokud ale chcete využít výjimky, oznamte, prosím, tuto skutečnost včas třídnímu učiteli.

Z testování mají výjimku žáci, kteří se prokáží potvrzením OTN (tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst).