Doupata v atriu

„DOUPATA v atriu“ aneb přípravy na zimní období

Děti 1. stupně a ŠD se mohou těšit na enviromentální aktivitu, a to hned celý příští týden, než se začneme chystat na vánoční čas.

Úkolem bude najít doupata a nory několika lesních zvířat, prozkoumat je a zjistit v nich užitečné informace o zazimování konkrétního živočicha.

Druhým úkolem bude najít a přinést do každého doupěte obrázek potravy, kterou se zvíře živí.

S paní učitelkou pak děti doupata obejdou a řeknou si, jak kdo přemýšlel. Ve třídě pak učitel rozdá každému dítěti zábavný pracovní list, kde dítě využije informace z venkovní aktivity. Tak děti svým vlastním prožitkem a aktivním učením ukotví své vědomosti a zdokonalí své dovednosti spolupracovat s ostatními dětmi, učitelem a naučí se efektivně novým věcem.

Přeji všem dětem prima zážitkové učení a zvířatům poslední přípravu na zimu.

Šárka Dlohožková