Naše úspěchy

2023/2024

Úspěch naší žákyně

Dětský fotbalový pohár – 3. místo

V úterý 20. 2. se sedmičlenný tým složený z žáků prvních a druhých tříd zúčastnil fotbalového turnaje. Kluci si vedli naprosto báječně, po třech vyhraných zápasech skončili první ve skupině a čekal je semifinálový zápas. Tam výhra nevyšla pouze o jediný gól, ale kluci to nevzdali a jasně vybojovali 3. místo výsledkem 5:0. Zaslouží si můj velký obdiv a poděkování za naprosto parádní sportovní zážitek.

Automaticky postupují z každého kola první dva týmy, z některých kol je ale možné postoupit i z místa třetího. Účast v semifinálovém kole tedy ještě stále visí ve vzduchu, držte nám palce.

Turnaj v přehazované – 2. místo

Dne 21. 2. 2024 se vybraní žáci čtvrtých a pátých tříd zúčastnili obvodního kola v přehazované pro Prahu 8. Díky své houževnatosti a vysoké motivaci dokázali vybojovat krásné 2. místo. V nervy drásajícím semifinále se za stavu 10:14 ve prospěch soupeře semkli jako tým a šesti body v řadě si zajistili postup do finále, kde bohužel nestačili na domácí hráče. Patří jim obrovský dík za reprezentaci naší školy a velká gratulace. Jmenovitě děkujeme hráčům: Ondra P., Honza V., Lukáš T., Pavel V., David S., Adam U., Anička B. Ještě jednou blahopřejeme!

Bobřík informatiky

V druhém listopadovém týdnu si kluci a holky z Dolákovky zasoutěžili také v oblasti informatiky. V naší počítačové učebně během časového limitu 30 – 40 min (podle věkové kategorie) řešili otázky zaměřené na informatického myšlení, algoritmizaci, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnost. Do Bobříka se tak zapojili v kategoriích Mini, Benjamin a Kadet žáci 4. až 8. tříd. Soutěžící si vedli velmi dobře, 28 z nich dosáhlo požadovaného počtu bodů pro úspěšné řešitele. Velmi úspěšní byli naši čtvrťáci, kteří letos s informatikou začínají. A kdo byl nejlepší? V nejmladší kategorii Mini gratulujeme Kryštofu Stejskalovi (4. třída), v kategorii Benjamin zvítězila Kačka Šperglová (5. třída), nejúspěšnější Kadet byl Richard Hanusek (7. třída).

2022/2023

Mistrovství ČR v BeeBallu – 2. místo

Dne 17. 5. proběhlo v areálu klubu Joudrs MČR základních škol v beeballu, kde jsme mohli zúročit všechny své předchozí zkušenosti, které nás nakonec posunuly až do finále. Atmosféra byla i díky fanouškům (z řad kamarádů, učitelů i rodičů) hodna opravdového mistrovského turnaje a my byli moc rádi, že jsme si na krku mohli odnést stříbrné medaile.
Velký dík patří všem pořadatelům a hlavně žákům z 1.-3.tříd, kteří naši školu vzorně reprezentovali.

Soutěž mladých cyklistů (krajské kolo) – 2. místo

Ve středu 31. 5. 2023 jsme se opět s vybranými žáky 5. ročníků účastnili soutěže Mladých cyklistů a to v Krajském kole na dopravním hřišti na Praze 15. Hodně jsme si věřili, ale v té velké konkurenci náš výsledek předčil veškerá očekávání! Umístili jsme se na krásném 2. místě z osmi soutěžních týmů 😃 zažili jsme nádherné zakončení sice soutěžně náročného, ale jinak pohodového a sluníčkového dne 😊 Diplomy, medaile i pohár nám udělaly neuvěřitelnou radost!

Soutěž mladých cyklistů (okresní kolo) – 1. místo

V pondělí 22. 5. 2023 jsme byli s vybranými žáky 5. ročníků reprezentovat naši školu v dopravní soutěži. Nejen znalosti, výborná zručnost, ale zřejmě i čtyřlístek, který se nám s dětmi podařilo na samotném dopravním hřišti najít, nám zaručilo vítězství v Oblastním kole a umístili jsme se jako PRVNÍ 😀 měli jsme velikou radost!

Díky vítězství jsme postoupili do Krajského kola, které se bude konat ve středu 31. 5. 2023. Věříme, že i tam uspějeme! 😊🍀

Úspěch ve výtvarné soutěži

XXIII. ročník výtvarné dětské soutěže „PŘÍRODA KOLEM NÁS“

V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 131 škol a školských zařízení z celé ČR s celkem 1274 pracemi. Velkým úspěchem bylo 2. místo žákyně 1. A Rozálie S. za obrázek „Čirá radost“. Gratulujeme!

Oceněné práce bude možno shlédnout na internetových stránkách Správy Národního parku Podyjí – adresa: https://www.nppodyji.cz/priroda-kolem-nas-vysledky-23-rocniku-vytvarne-souteze

Okresní kolo olympiády z AJ

Dne 10. 3. 2023 se v DDM Spirála v Praze 8 konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, kde naši školu reprezentovali dva žáci ve dvou kategoriích. V kategorii mladších žáků se nominovaný Richard Hanusek umístil na pěkném 6. místě, v kategorii starších žáků se nominovaný Jan Herza umístil na skvělém 3. místě. Gratulujeme!

Úspěch ve stolním tenise – 1. místo

V úterý 25.10. se čtyřčlenné družstvo žáků z 9.A zúčastnilo turnaje ve stolním tenise. Konkurence byla veliká, ale po součtu všech bodů mohli žáci slavit vítězství a postup do dalšího kola soutěže! Gratulujeme!

2021/2022

Turnaj v B-ballu – 1. místo

Ve středu 20. 4. 2022 se zúčastnili turnaje i naši mladší žáci ze 3. tříd. Zjednodušená verze Softballu je tak nadchla, že se s odhodláním vrhli na první zápas této sezony. A vyplatilo se. Dosáhli na nejvyšší ,,metu”, 1. místo! Jen tak dál!

Plavecko-běžecký pohár

Jednotlivci z 5. a 9. ročníků se zúčastnili v pátek 8. 4. 2022 PLAVECKO-BĚŽECKÉHO POHÁRU. Žáci měli za úkol nejprve uplavat určitý úsek v bazénu na Šutce. To už samo o sobě bylo velice náročné, protože konkurence byla obrovská. A poté se přesunuli do Čimického háje, kde žáci 5. ročníků běželi 500 m a žáci 9. ročníků 1000 m. Ze 153 účastníků se naši reprezentanti umístili ve svých kategoriích takto:

Filip z 9. A na 1. místě
Tadeáš z 5. B na 8. místě
Michal z 5. A na 9. místě
František z 5. B na 34. místě
Sofia z 5. B na 16. místě
Markéta z 5. B 26. místě

Jsme na ně patřičně hrdí, protože náročnost tohoto závodu byla ohromná a výkony byly výjimečné. Moc gratulujeme.

Pražské poetické setkání – obvodní kolo

V březnu se sedm vybraných žáků z naší školy zúčastnilo v různých kategoriích obvodního kola recitační přehlídky. Byl to velký zážitek, děti slyšely spoustu krásných textů, velkým přínosem byl především závěrečný rozborový seminář.

Naši mladí recitátoři získali čtyři ocenění, z toho jedno s postupem do krajského kola. Všem dětem velmi děkujeme za skvělou reprezentaci školy a oceněným moc gratulujeme.

Turnaj ve vybíjené – 3. místo

V pondělí 28. 2. 2022 se žáci 5. ročníků zúčastnili turnaje ve VYBÍJENÉ. Zápasy byly velice náročné a dost vyrovnané. Nakonec jsme vybojovali krásné bronzové místo. Žákům moc děkujeme!!!

Mladý chemik

Žáci 9.A – Kája, Sam a Filip B. se zúčastnili soutěže „HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR 2021/2022“. Po zvládnutí regionálního kola všichni postoupili do kola krajského, kde úspěšně reprezentovali naší školu. Děkujeme!

Turnaj v přehazované – 2. místo

Ve středu 15. prosince reprezentovali žáci 5. tříd naší školu v turnaji v PŘEHAZOVANÉ. Konkurence byla veliká, protože se účastnily další školy z městské části Prahy 8. I po dlouhé sportovní odmlce žáci svými výkony a skvělou spolupráci dosáhli na stříbrnou příčku a do školy si odnesli pohár a diplom za krásné druhé místo.

2020/2021

Výtvarná a literární soutěž – Ulice není herna

Na začátku školního roku byla vyhlášena výtvarná a literární soutěž s dopravní tématikou „Ulice není herna“, kterou každoročně pořádá tým silniční bezpečnosti s Policií ČR a dalšími partnery.

I přes složitou dobu se do soutěže zapojil značný počet škol napříč republikou. Proto jsme rádi, že se můžeme pochlubit dalším úspěchem ve výtvarné a literární soutěži.

Výsledky naleznete zde: https://www.dopravnivychova.cz/novinka/928

Gratulujeme!

2019/2020

Výtvarná soutěž – Svět očima dětí

Minulý školní rok se i přes distanční výuku naši žáci opět zúčastnili 17. ročníku preventivně-vzdělávacího projektu – Svět očima dětí, který organizuje odbor tisku a public relations Ministerstva vnitra a je pod záštitou ministra Jana Hamáčka. Cílem preventivně-vzdělávacího projektu je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti. Tentokráte se žáci měli zabývat velmi aktuálními tématy a to: Bezpečnost v online světě a Nomofobie (závislost na telefonu). Téma výtvarně zpracovali s velkou kreativitou a jsme moc rádi, že jsou jejich díla zařazena mezi ty nejlepší a byly náležitě oceněny. Ještě jednou gratulujeme!

Mezi výherce patří:

Klementina Chvátalová s 1. místem ve výtvarné kategorii

Marek Hlava s 1. místem v 3D kategorii

Nicol Dušková s 2. místem ve výtvarné kategorii

Lucie Štechrová s 3. místem ve výtvarné kategorii

2018/2019

Výtvarná soutěž – Země odkud pocházím

V září byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti cizinců, kteří tady žijí, pořádanou OPU (Organizace pro pomoc uprchlíkům). Zúčastnili se žáci ve věku 6-15 let, na téma: Země odkud pocházím

Děti nám měly přiblížit pomocí obrázků zemi, odkud oni nebo jejich rodina pochází. Seznámily nás s tradicemi, kulturou a třeba i krásnou přírodou. Velikou radost nám udělal žák Adam Tobiáš Phalan, který tuto soutěž vyhrál! Krásným obrázkem nám přiblížil malebné Irsko, odkud pochází jeho táta. Nejkrásnější obrázky jsou vystaveny v prostorách OPU.

Gratulujeme!

Výtvarná soutěž – Duše stromů

Na začátku tohoto školního roku se naši žáci druhého stupně zúčastnili výtvarné soutěže Duše stromů, kterou pořádala organizace Lesy hl. m. Prahy. Sešlo se takřka 1 400 ztvárnění duší stromů a proto jsme rádi, že jeden z výherců byla naše žákyně Štěpánka Kholová, která dostala zvláštní ocenění za originální pojetí díla. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo 18. 10. na akci Den stromů ve Stromovce. Tuto pěknou akci zakončilo sázení pamětního platanu, které provedli primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a jeho náměstek Petr Hlubuček. Na nejlepší díla se můžete přijít podívat od 7. do 31. října do přízemní chodby Nové radnice na Mariánském náměstí v Praze.

Štěpánce moc gratulujeme!

Výtvarná soutěž – Porozumět autismu 2019

Na jaře tohoto roku se žáci z 8.B zúčastnili fotosoutěže o nejlepší fotografii v modrém. Tuto soutěž pořádal Národní ústav pro autismus – NAUTIS a byla součástí osvětové kampaně Porozumět autismu 2019. Cílem osvětových akcí, které se konají po celý duben a ke kterým se připojuje každoročně stále víc osob a institucí, je upozornit na fakt, že s autismem se rodí každé 100. dítě, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

Jsme moc rádi, že se naši žáci s fotografií „Komunikace v modrém“ zúčastnili a vyhráli 1. místo. Vyhlašování se konalo v rámci NAUTIS FESTu 2019. Porota hlasovala v tomto složení: Mahulena Bočanová – herečka, Jarmila Štuková – fotografka, Kateřina Petko – zástupce Expo Bank, Kateřina Nováková – klientka NAUTIS.

Moc gratulujeme!

Finále školní ligy T-ballu – 3. místo

Finále školní ligy v T-ballu, které se odehrávalo na stadionu EAGLES, obhájili žáci – Anička, Péťa, Ema, Tonda, Naty, Ondra, Jassi, Maty, Mára, Filda, Honzìk a Ríša ze 4. a 5. ročníků úžasné 3. místo. Moc gratulujeme.

Úspěšnost žáků 5. tříd v matematických soutěžích – 1.místo

Žáci naší školy se pravidelně zúčastňují obvodních kol matematických soutěží. I v letošním roce žáci projevili při řešení úloh vědomosti, logiku, pečlivost a soustředění.

Výsledky v obvodním kole matematické Olympiády (30. 1.):

  • 1.místo: Jakub Pavlů, 18 bodů
  • Další úspěšní řešitelé: David Lašek, Matěj Pavlů, Matěj Hynek

Výsledky v obvodním kole Pythagoriády (27. 5.):

  • 1.místo: Tereza Jirotková, 14 bodů
  • Další úspěšní řešitelé: David Lašek, Jakub Pavlů, Jan Čepelák, Matěj Pavlů, Jan Herza, Jakub Veselý

Vítězům i ostatním úspěšným řešitelům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dopravní soutěž – 1. a 2. místo

Ve čtvrtek 16. 5. jsme se s žáky z 5. a 9. tříd zúčastnili dopravní soutěže na dopravním hřišti. Žáci z 5. tříd vyhráli 1. místo a postupují do krajského kola. Žáci z 9. tříd získali krásné 2. místo. Soutěžilo se v několika disciplínách – první pomoc, jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti a znalostní test. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.