Porodnice v 5.A

V pátek 17. června jsme v naší třídě přivítali kamarády z 5.B s jejich paní učitelkou a vzácného hosta – maminku Filipa, PROFESIONÁLNÍ PORODNÍ ASISTENTKU z porodnice v Podolí. Měla pro nás připravenou moc hezkou a profi přednášku o svém povolání.

Vyprávěla o tom, co vše má na starosti, co se na jejich oddělení děje, jak probíhá vlastní porod, jak vypadá miminko v bříšku a jak se celý personál stará o všechny, kdo k porodu přicházejí. Na fotografiích jsme viděli přístroje na měření srdečních ozev maminky, monitor, pomůcky a vybavení porodního sálu, veselé momentky sestřiček, ultrazvukový snímek miminka v břiše, pochopili jsme, že porod není jen porod miminka, ale také placenty. A že práce u porodu není žádná jednoduchá věc.

Děti měly možnost pokládat paní Herleové otázky, které je zajímaly. Někteří se ptali dokonce i na svůj porodní příběh, který znají od svých maminek. Nakonec koloval třídou model pánve -porodních cest společně s modelem miminka na pupečníku a s placentou. Mnozí vyzkoušeli, jak hlavička miminka pánví při porodu projde.

Děkujeme tímto za báječnou hodinu, zážitkovou přednášku a sladké překvapení na závěr. A samozřejmě velké poděkování patří i paní doktorce z porodního oddělení v Podolí za zapůjčení modelu, všem kolegyním naší přednášející za veselé fotky, mamince v porodnici, která svolila s vyfocením své novorozené dcerušky a Filipovi za pomoc své mamce při promítání fotografií.

Moc si vás všech vážíme a děkujeme 🙂

Páťáci z Dolákovky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *