Po stopách historie na Pražském hradě

Ve středu 21. února jsme se třídou vypravili na Pražský hrad, kde nás čekala prohlídka známých i méně známých míst s výkladem o historii Pražského hradu i českých zemích.

Naše putování jsme započali prohlídkou Jeleního příkopu, po té jsme navázali na 2. a 3. nádvoří. Prohlídku 1. nádvoří nám znemožnila angolská delegace. V rámci programu s Výukou jinak jsme měli možnost navštívit katedrálu sv. Víta, kde jsme mohli obdivovat gotické umění. Dále jsme se přesunuli do Vladislavského sálu a prohlédli si i původní prostory středověkých sněmů, kde se nachází kopie korunovačních klenotů. Prohlídku jsme zakončili návštěvou ve Zlaté uličce a ve věži Daliborka, kde nás zaujala výstava mučicích nástrojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *