Nejsme žádní plejtváci

Víte že 17. 2. se slavil Světový den velryb?

A že se tento největší tvor na naší Zemi těší tak pěknému jménu, že jsme ho použili pro nás školní týdenní projekt. Cílem je, zkusit celý týden neplýtvat jídlem, hlavně u oběda. Komu se podaří sníst vše, co si na talíř nechal nadělit od paní kuchařky a vrátí prázdný talíř beze zbytku, vhodí symbolicky víčko od PET lahve do tašky, kterou drží velká maketa Plejtváka obrovského v naší školní jídelně. Za odměnu a snahu mohou žáci vybrat z nabídky paní hospodářky jedno z 5 nabídnutých super dobrých jídel, které nám pak v příštích dnech kuchyně uvaří. Do motivačního projektu se přidaly i děti ze ZŠ Don Bosco, které s námi také obědvají a ze hry byly nadšené.

Tímto děkuji všem dětem za účast, paní učitelkám a paní kuchařkám za nadšený přístup a motivaci dětí.
A největší slávu si zaslouží naši Plejtváci, kteří stále ještě díky uvědomělým lidem, brázdí naše oceány. NIC NENI ZBYTEČNÉ a každá snaha se počítá. Jen tak dál.

Šárka ☀️🐳❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *