Cyklovýlet

V úterý 25. října se uskutečnil cyklovýlet pro žáky 6. – 7. ročníků. Po úspěšném loňském prvním ročníku (žáci 8. – 9. ročníku) jsme zkusili také výlet s mladšími žáky naší školy. Kvůli podzimním mrazíkům byl sraz účastníků až v 9.00 hodin na parkovišti školy. Zde proběhla důkladná kontrola kol, cyklistického vybavení a připomenutí pravidel chování na pozemních komunikacích.

Trasa výletu vedla od školy k psímu útulku a poté podél řeky Vltavy až do Klecánek. Sil bylo dost, a tak jsme se vrhli rovnou do kopce, přes náměstí v Klecanech až k fotbalovému hřišti. Zde byl před dvěma lety zrekonstruován celý areál hřiště, který nyní slouží veřejnosti jako příjemná zastávka. Nachází se zde i pumptrack (uměle vytvořený uzavřený okruh pro jízdu na kole), který byl okamžitě středem pozornosti všech dětí. Po krátkém odpočinku a občerstvení jsme se přesunuli právě k pumptracku a podívali se na žáky, kteří jsou na tomto okruhu jako doma. Dalším úkolem byla technická pasáž, kterou jsme pro děti během jejich odpočinku připravili. Jednalo se o slalom a průjezd zhoršeným terénem na hřišti.

Klecany nám nabídly opravdu hodně prostoru a času, ale my se pomalu museli vracet zpět ke škole. Proto jsme zamířili do Přemyšlení a ulicí Šulkovna zpět dolů k řece. Odtud jsme byli za chvilku zpět u psího útulku, ale jelikož čas ještě byl, pokračovali jsme dál až k Zoo. Poslední stoupání jsme si nechali do Troji, ulicí Pod Havránkou až K Pazderkám. Výšlap to byl pořádný a několik z nás nakonec muselo i tlačit, ale kopec jsme zvládli a následný dojezd ke škole už byla sranda.

Trasa byla nakonec 24 km a měla převýšení 240 m. Celkový čas činil 3 hodiny a 15 minut, ale za to můžou Klecany 🙂

Myslím, že jsme si to všichni užili a klobouk dolů před výkonem účastníků, jejich zvládnutí překážek a borcům na pumptracku! Těšíme se na příště!