Výlet na kolech

V pondělí 23. května se uskutečnil cyklovýlet pro žáky 8. – 9. ročníků. Sraz účastníků byl 8.00 na parkovišti školy, kde proběhla kontrola kol, cyklistického vybavení a připomenutí pravidel chování na pozemních komunikací.

Trasa výletu vedla od školy k hvězdárně v Ďáblicích, přes Zdiby a Přemýšlení, kde byla první krátká přestávka na občerstvení a nabrání dalších sil.
Odtud jsme pokračovali přes Klecany až do Máslovic, kde nás čekala nejtěžší pasáž tohoto výletu. Cesta podél řeky do Řeže u Prahy není úplně jednoduchá, a to kvůli nerovností cesty, která je plná kamenů a kořenů. Žáci ji ale zvládli na výbornou.
Na rozhraní Klecánek a Zdib jsme po náročné části udělali další pauzu na oběd. Osvěžili jsme se malinovkou a zákusky plných proteinů, protože nás čekala poslední těžká část, vyšplhat se od psího útulku nahoru k naší škole.

Posunuli jsme tak cyklovýlet zase o stupeň výš. Trasa měřila 39 km s převýšením 400 m a bez zastávek jsme ji zvládli za 2 hodiny a 25 minut.

Klobouk dolů před výkonem účastníků, příště můžeme zase o kousek dál 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *