Botanické pátrání se 4.B

Botanické pátrání

V minulém týdnu žáci 4.B v rámci předmětu přírodověda navštívili Botanickou zahradu a vydali se po stopách rostlin. Hledali “místa činu” jako správní detektivové.Jejich úkolem bylo odhalit sedm stanovišť, kde se nacházely zajímavé byliny, dřeviny nebo výhledy na Prahu. Každé stanoviště skrývalo úkol, který bylo nutné vyřešit a zaznamenat do pracovního listu. A tak detektivové objevili sekvojovec obrovský, platan javorolistý, kaštanovník jedlý nebo záhony s léčivými, jedovatými či užitkovými rostlinami.Uvítala je též krásně probarvená Japonská zahrada. Pátrání bylo ukončeno okouzlujícím výhledem na Prahu od kaple sv. Kláry, kde si žáci prověřili orientaci. Neunikl jim zámek Troja, Žižkovská věž, Petřínská rozhledna nebo stadion FK Dukla Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *