Změny v mimořádných opatřeních od 8. 6. 2021

Nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Žáci nemusí během výuky mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a to při vzdělávání po dobu, kdy sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni.

Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.

Ochrana dýchacích cest dále není nutná v těchto případech:

• při vzdělávacích aktivitách, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (při sportovních aktivitách);

Sportovní činnosti ve vnitřních prostorách
Je nově omezena pouze tak, že může být maximálně 30 osob ve skupině (není již požadavek velikosti vnitřního prostoru).

Sportovní činnosti na vnějších sportovištích nejsou nadále omezeny.

Zpěv

Součástí vzdělávání není zpěv, s výjimkou oborů základního uměleckého vzdělávání, středního a vyššího odborného vzdělávání a studijních programů vysokých škol, ve kterých je zpěv stěžejní součástí rámcového nebo akreditovaného vzdělávacího nebo studijního programu, a to za osobní přítomnosti nejvýše 30 žáků nebo studentů v místnosti, umožňují-li jiná omezení přítomnost takového počtu žáků nebo studentů, a s výjimkou mateřských škol.

Školy v přírodě

Mění se frekvence antigenního testování ze 72 hodin na 1x za 7 dní (test při odjezdu a pak se naváže běžným testováním ve škole).

Testování ve škole zůstává ve stejném režimu jako doposud.