Zdraví přichází na talíři: Nový salátový bar ve školní jídelně

Rádi bychom vás informovali o novince v naší školní jídelně, která pomůže zvýšit úroveň stravování nejen našich žáků, ale i dospělých. Nově byl zaveden salátový bar, kde si každý během oběda může doplnit svou porci zeleniny či ovoce podle své chuti a potřeby. Bar je umístěný v naší školní jídelně a je k dispozici během každého oběda od 11:40 do 13:45.

Proč jsme se rozhodli pro tuto novinku? Rozhodnutí zavést salátový bar ve školní jídelně bylo motivováno snahou podpořit zdravé stravovací návyky a vzdělávat naše žáky o pestrosti a vyváženosti stravy. Snažíme vyhovět všem, kteří chtějí mít i k obědu nějakou zeleninu nebo ovoce. Naši strávníci si mohou vybrat z různých druhů čerstvé zeleniny a ovoce, které jsou každý den pečlivě připraveny naším kuchařským týmem. Nabídka se pravidelně obměňuje, aby byla co nejpestřejší a nejatraktivnější. Strávníci tak mají možnost objevovat nové chutě a kombinace. Například ve středu 17. dubna si žáci mohli vybrat okurkový salát, nakládané švestky, ananas, jablka, nebo mrkvový salát. Copak nám asi paní kuchařky připraví dnes?

Je zde ale pár pravidel. Každý si dá jen to, co sní. Nesmí se zde různě pošťuchovat nebo do sebe narážet, nemají se míchat druhy zeleniny a každý si muže vzít pouze jeden kus ovoce, nebo mističku se zeleninou.

Věříme, že tento krok nám pomůže lépe pochopit význam zdravého stravování a naučit se vybírat si vhodné porce tak, abychom snědli všechny přínosné živiny, které tělo potřebuje.

Žáci 9. A

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *