Záchranáři ve škole

Dne 13.-16.11. nás navštívili Zdravotníci. Odborníci z řad zdravotní záchranné služby pro nás měli pro každou třídu připravené dvě zajímavé hodiny první pomoci, jednu teoretickou a druhou praktickou.

V teoretické hodině se rozebírala první pomoc např. jak přivolat záchrannou službu a na co všechno při telefonování nezapomenout (telefonní čísla, co vše říci do telefonu…) nebo jak správně pracovat na masáži srdce. To jsme si rovnou mohli všichni vyzkoušet na umělých panně neboli Anče. Také jsme se dozvěděli, jak se zachovat při zlomeninách nebo třeba při silné alergické reakci.

Poté jsme přešli do učebny, kde jsme si prakticky zkoušeli telefonovat při zranění. Pan záchranář namaskoval několik žáků, kteří hráli zraněné a my ostatní jsme si mohli vyzkoušet, jak ošetřit například zlomenou ruku, popáleninu nebo třeba silnou alergickou reakci. Všechny úkony jsme vcelku hravě zvládli a za naši snahu jsme se šli podívat do sanitky, která byla postavena hned vedle školy.

Bylo vidět, že se všem žákům akce líbila.

Děkujeme zdravotníkům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *