Ukliďme svět – ukliďme Bohnice

Hezký den všem nadšencům přírody, rodičům, přátelům školy!

V minulém týdnu se naše škola aktivně zapojila do úklidové akce „UKLIĎME SVĚT-UKLIĎME BOHNICE“. Pro tuto aktivitu jsme se rozhodli v rámci konání celosvětového DNE ÚKLIDU (17. 9.) pod záštitou ČS ochránců přírody ČR.

Po dva dny 21.-22. 9. se 9 týmů tvořených  žáky a učiteli z 1. a 2. stupně školy vydávaly do terénu, aby přírodě pomohly zbavit se nežádoucího odpadu. Každá skupina pracovala na svém území zakresleném v mapě a byla vybavena nejen dobrou náladou, úsměvem, svačinou a dostatkem pití, ale také pracovními rukavicemi a odpadkovými pytli, které škola pro svůj projekt získala darem.

A jak už to u nás chodí, snažili jsme se všem účastníkům akce práci zpříjemnit. Do skupiny děti dostaly k vyplnění zábavný pracovní list s několika úkoly k řešení, tvoření.

Součástí soutěže bylo také zdokumentovat průběh úklidového dopoledne. Nasbírat co nejvíce odpadu, najít nějakou kuriózní odpadkovou raritu, roztřídit odpad do pytlů k další recyklaci nebo vymyslet legrační název svého týmu.

Děkujeme tímto ještě jednou všem dětem i pedagogům za společně odvedenou práci, dobrý skutek pro přírodu. A přírodě za krásné počasí po oba dny.

Každý bude po zásluze odměněn.

Barevný podzim bez zbytečného odpadu přejeme všem!!!

Za EKOtým Dolákovky – Zuzana Hnyková a Šárka Dlohožková 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *