Studentské volby 2022

V rámci projektového dne, který jsme uskutečnili v úterý 13. prosince, se žáci osmých a devátých ročníků navzájem seznámili s prezidentskými kandidáty. Žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých spolupracovali se spolužáky ze své paralelní třídy i z jiného ročníku.

Rádi bychom tímto rozvíjeli spolupráci mezi jednotlivými ročníky. Rovněž chceme, aby se žáci naučili třídit informace a aby si zlepšili své prezentační dovednosti. Žáci byli namícháni do skupin s různými spolužáky, aby se naučili pracovat s novou skupinou. Rádi bychom také zjistili jejich volební preference.

Za dva dny, ve čtvrtek 15. prosince, proběhly volby pod vedením komise složené z vybraných žáků třídy 7.C. Volební lístky byly pečlivě spočítány a zde Vám předkládáme výsledek studentských voleb.

Voleb se zúčastnilo celkem 54 žáků z 91. Platné nebyly dva lístky.

Pořadí kandidátů dle výsledků voleb:

1. místo: Danuše Nerudová (25 hlasů – 46,3 %)
  2. místo: Petr Pavel (11 hlasů – 20,4 %)
  3. místo: Jaroslav Bašta (4 hlasy – 7,4 %)
  4. místo: Andrej Babiš (3 hlasy – 5,6 %), Pavel Fischer (3 hlasy – 5,6 %)
  5. místo: Marek Hilšer (2 hlasy – 3,7 %), Josef Středula (2 hlasy – 3,7 %)
  6. místo: Denisa Rohanová (1 hlas – 1,9 %), Tomáš Zima (1 hlas – 1,9 %)

Volební účast:

• Celková volební účast: 59 %