Preventivní screeningové testování od 3. 1. 2022

Od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách. Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká všech žáků – neočkovaných, očkovaných i těch, kteří nemoc prodělali.

Testování bude i nadále probíhat neinvazivními antigenními testy samovýtěrem z nosu.

Nově:

  • pokud vyjde Vašemu dítěti antigenní test pozitivní, není třeba kvůli žádance na PCR test kontaktovat praktického lékaře, ale od KHS během několika hodin obdržíte SMS zprávu s číslem eŽádanky, se kterou se dostavíte na libovolné odběrové místo k provedení PCR testu.
  • pokud by v některé třídě vyšel žákovi pozitivní antigenní test během pondělního testování, nic se nemění – třída nadále funguje bez omezení.
  • pokud by se ale pozitivní Ag test objevil ve čtvrtek, zbytek třídy se hromadně otestuje ještě v pátek před začátkem vyučování a dále budeme postupovat dle doporučení MZd a dle možností zajištění provozu školy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *