Podzimní poznávačka stromů a lesních plodů

S příchodem podzimu se u nás ve škole barevně tvoří a zdobí. Začátkem října se na 1. stupni věnujeme poznávání lesních plodů a stromů. Děti se svými učiteli mohou v rámci hodin prvouky a přírodovědy účastnit lesní poznávačky, která je pro ně připravena v atriu školy. Každý žák hledá sám nebo v malé skupince dětí očíslované úkoly a kroužkuje správné odpovědi do pracovního listu. Nakonec ohodnotí, jak se mu poznávačka líbila, co nového se dozvěděl a jak byl úspěšný. Cílem poznávačky je možnost aktivního vyučování prožitkem, čtení s porozuměním, kritické myšlení a spolupráce. A hlavně: Máme rádi přírodu!!!

Těšíme se na další environmentální aktivitu v říjnu – Olympiáda „Les kamarád“

Šárka Dlohožková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *