Návštěva 9.B v chráněné dílně v Litoměřicích

V pátek 29. listopadu navštívila třída 9.B Sociálně terapeutickou dílnu a Palačinkárnu v Litoměřicích. Tu provozuje Centrum sociální pomoci Litoměřice. Žáci se seznámili s fungováním zařízení, které poskytuje pomoc mentálně handicapovaným. Zařízení si klade za cíl zapojení handicapovaných lidí nejen do každodenního, ale také do pracovního života.
Kromě exkurze v terapeutické dílně si žáci vyzkoušeli práci v provozu. Všichni se zapojili do výroby svíček, keramiky a také práce v šicí dílně. Jako odměnu po práci měli všichni žáci možnost připravit si vlastní palačinku.
Čas zbyl také na procházku centrem města a seznámení se s místními památkami. Neminuli jsme památník ani dům K. H. Máchy. Někteří z nás ochutnali nápoje v unikátní kavárně Káva s párou, která kdysi bývala vlakovým nádražím.
Všechny žákovské výrobky budou k zakoupení na našem tradiční vánočním jarmarku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *