Když Kašpárek vypráví o válce…

Ve středu 13. prosince jsme s Klubem mladého diváka navštívili první divadelní představení, které nás zavedlo do divadla Minor na divadelní hru Bratři naděje. Příběh líčí osud čtyř bratrů Kopeckých ze známé loutkářské rodiny během 1. světové války. Ti během této nelehké doby dokázali díky loutkovému divadlu přinést radost i do zákopů. Představení bylo zajímavým mixem odlehčených kašpárkovských legrácek s vážným válečným tématem, které rozšířilo žákům historické obzory o témata: 1. světová válka, život v zákopech a vznik československých legií.

Divadelní scéna byla pestrá a rozhodně se bylo na co dívat – od hereckých výkonů, loutek Kašpárka, Čerta a Smrti až po stroboskopické efekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *