EKO tvoření 3

Ahoj přírodovědci a výtvarníci

S velkým nadšením jste se opět pustili do úkolů. Za všechny fotky a příspěvky děkuji, mám z nich radost. Velkou pochvalu posílám všem dětem, které mi posílají vlastní nápady a postřehy z procházek naší krajinou.

V dubnu probíhá např. „JARNÍ DETEKTIVKA“ – aktivní pozorování jarní přírody, poznávání rostlin a živočichů, jevů v přírodě (zaznamenávání do pracovního listu s barevnými obrázky).

Další aktivitou k příležitosti Dne Země jsou: „STRAŠIDLÁCI ODPAĎÁCI“, což je výtvarná aktivita motivovaná zužitkováním plastových nebo jiných materiálů a jejich následnému užití. Děti mají velkou fantazii, vyrábí různé příšerky, vynálezy a dokonce i oblečení pro panenky jako módní návrháři.

V dubnu prozkoumáváme jarní přírodu jako detektivové a pečlivě třídíme odpady a někteří z nich umí dále něco pěkného nebo užitečného vyrobit (recyklovat).

Všem máváme a těšíme se na všechny výtvory a zpětné vazby. Jsme rádi, že vás aktivity baví.

Šárka Dlohožková

Ukázka JARNÍ DETEKTIVKY (PDF)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *