Duševní zdraví v naší škole

Během října jsme se na naší škole věnovali duševnímu zdraví, proto jsme se 10. 10. 2022 připojili k tomuto mezinárodnímu dni. Žáci si se svými třídními učiteli zahráli hry, vyzkoušeli zajímavé aktivity a povídali si na různá témata jako například: Co pro nás znamená duševní zdraví? Jak se o své duševní zdraví staráme? Co dělat, abychom se cítili lépe? Jak znáte své emoce a pocity?

Kromě zmíněných třídnických hodin nás celý měsíc provází hra, do které se může zapojit každý – Bingo laskavosti. Námětem jsou v této aktivitě maličkosti, kterými můžeme zpříjemnit den sobě, ale i ostatním. V 8. a 9. ročníku proběhl navíc projektový den, který nesl téma – jak pracovat a vyrovnat se s chybou. Ukázali jsme si, že některé chyby mohou přinést i něco pozitivního, že bychom neměli na sobě a druhých hledat pouze chyby, a pokud se nějaké chyby dopustíme, měli bychom se umět s ní vypořádat, případně se za ní omluvit. Nakonec si žáci s paní psycholožkou nacvičili řadu relaxačních cvičení podporující zvládání stresu. Tento projekt připravil školní parlament ve spolupráci s paní psycholožkou Mannheimovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *