Dolákovka se pyšní mistryněmi Evropy v softballu!

Žáci a učitelé si sice užívají zasloužených prázdnin, ale pro čtyři žákyně naší školy byl první prázdninový týden opravdovým svátkem – svátkem softballu. V areálu naší školy, na softballovém hřišti SK Joudrs Praha, proběhlo totiž Mistrovství Evropy dívek do 15 let. Turnaje se zúčastnilo 13 týmů, mezi kterými Česká republika obhajovala zlato z šampionátu před dvěma lety.

Mezi 17 hráčkami se v českém národním týmu představily i naše žákyně Ema Frýbová, Johana Beránková, Anděla Jirotková a Markéta Švecová a i díky jejich výkonům v útoku i obraně se český tým mohl radovat z celkového vítězství v turnaji, a to dokonce bez jediné porážky.

V následujícím týdnu se stejná čtveřice dívek pokusí vybojovat postup do USA na Světovou sérii Little League na evropsko-africkém kvalifikačním turnaji v Ostravě. Všem děvčatům gratulujeme a držíme palce dál!

zdroj: Beny Photo