Březen do MŠ vlezem… aneb osmáci čtou dětem

Březen je měsícem knihy a při této příležitosti jsme se rozhodli propojit čtenářskými aktivitami školkové a školní děti. Čtení mimo školní lavice si mohli vyzkoušet naši osmáci. Vybraní žáci z 8.A a 8.B si připravili a nacvičili ke čtenému přednesu veršovanou pohádku O veliké řepě od Františka Hrubína pro naše nejmladší z MŠ Dolákova.

Kromě čtené pohádky měli naši žáci také připravené doprovodné aktivity: kartičky s obrázky pohádek na poznávání, pracovní list k pohádce O veliké řepě, kde si děti procvičily jemnou motoriku a výsledný obrázek s nalepenými postavičkami si mohly odnést domů na památku.

Celá akce probíhala ve velmi přátelském duchu, osmáci byli velice empatičtí a nápomocní při všech tvořivých aktivitách. Z celého dopoledne stráveného ve školce máme krásný zážitek a těšíme se na další setkání!

Jana Tvrzníková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *