Beseda o přírodě a její ochraně

Vážení přátelé naší školy,

v pondělí 20. 1. 2020 přijal k nám do školní knihovny pozvání pan Martin Rezek, shodou okolností tatínek jednoho žáka, aby dětem připravil zajímavou autorskou besedu o své knížce a vůbec o přírodě a její ochraně.

Děti 2. a 3. třídy si program moc užily. Pan Rezek přinesl mnoho zajímavých přírodnin, například několik milionů let starou zkamenělinu s otiskem javorového listu…. Stěžejní pro setkání s ním byla jeho autorská kniha “Pohádky z Čimického háje”. Děti se dozvěděly, jak taková kniha vzniká, kdo je autor, ilustrátor, korektor, vydavatel, co je to obálka, jak vzniká ilustrace, scénář knihy apod. Pan Rezek četl dětem dvě krátké pohádky. Jedna z nich byla obzvlášť skvělá a děti o ní stále mluví: “Straka a žvýkačka”.

Součástí programu byly i otázky, které ověřily, jak děti porozuměly čtenému textu, ale i otázky týkající se ochrany přírody. Děti přirozeně vtáhl do tématu, vyslechl jejich názory a nejbystřejší žáci byli odměněni tričkem se skřítkem Čimískem nebo jinou drobnou odměnou.

Za tento program moc děkuji a doufám, že si něco podobného budeme moci zopakovat, protože přimět děti přemýšlet hravou formou o přírodě, že je nutno ji chránit a opatrovat, protože jsme její součástí, je vždy vítaná aktivita. děti poděkovaly panu Rezkovi formou DIPLOMU s podpisy zúčastněných.

Moc děkujeme všem.

Šárka Dlohožková 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *