5.A za motýly do skleníku Fata Morgana

Ahoj všem milovníkům krásy přírody!!!

Ve čtvrtek 12.5. se naše třída 5.A vypravila do Botanické zahrady. Máme školu tak blízko, a tak jsme tam byli za chvilku. Těšili jsme se na tropické motýly a zajímavé exotické rostliny.

Viděli a dozvěděli jsme se tolik zajímavého! Naše průvodkyně byly mistryně botaniky a entomologie. Za hodinu prohlídky vzniklo hodně prima fotek, viděli jsme i akvária se zajímavými rybami, jedna dokonce plavala naplacato a jedna měla trn na tlamě. Také jsme potkali obří zarolovaný list kapradiny, zásobárnu vody podzemních kořenů baobabu, průhledného motýla, motýlí vajíčka na kaktusech a masožravky.

Tropické skleníky byly opravdu tropické a vedro v nich skoro jako v páře v bazénu Šutka. Všichni jsme pak venku uvítali čerstvý vánek, koupili jsme si něco pro radost a na památku a přes hřiště se vrátili do školy. Byl to prima den. Výstavu doporučujeme všem! Ještě do 22. 5. to stihnete.

Hezký den všem