Dějepis hrou ve 21. století!

Žáci třídy 9.A strávili 8. ledna vyučovací hodinu hraním hry na tabletu! Že by si to měli nechat na doma? Ani náhodou! Děti si totiž v didaktické hře Train to Sachsenhausen od českého herního studia Charles Games vyzkoušeli, jaké je to být v kůži studenta v Praze na začátku druhé světové války.

V kůži hlavního hrdiny Antonína Neděli se rozhodovali, jak by se zachovali v situaci, kdy nacisté zabrali Sudety a následně obsadili zbytek českých zemí a následně zaútočili na Polsko.

V roli studenta medicíny se žáci zúčastnili protinacistické demonstrace k uctění výročí vzniku republiky dne 28. října 1939, na které byli v Žitné ulici zastřeleni Václav Sedláček (zemřel na místě) a Jan Opletal (zemřel později v nemocnici a jeho pohřeb měl rovněž charakter národního vzdoru proti okupaci). Žáci poté díky svým rozhodnutím mohli emigrovat, přežít zatčení jednotkami SS nebo být zastřeleni.

Svůj herní postup a historické události poté diskutovali mezi sebou na základě pracovních listů, které vyplňovali buď v průběhu hry, nebo po jejím skončení. Díky této hře si žáci odnesli nejen herní zážitek, ale i znalosti z temných dob naší minulosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *