Změna termínu zápisu do 1. tříd

ZMĚNA ZÁPISU DO ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

UPOZORNĚNÍ – POSÍLÁNÍ ŽÁDOSTI K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ PŘES DATOVOU SCHRÁNKU

Vážení rodiče, jednou z možností podání žádosti k základnímu vzdělávání je prostřednictvím datové schránky. Můžete využít datovou schránku registrovanou na zákonného zástupce dítěte jako fyzickou osobu (buď přímo soukromou datovou schránku zákonného zástupce dítěte nebo schránku právnické osoby registrovanou na zákonného zástupce dítěte jako statutární orgán – v detailu datové zprávy bude uvedeno za Vaším jménem „Oprávněná osoba“) nebo cizí datovou schránku, ale pouze po splnění následujícího:

PROSÍME, POZOR!    Podle judikatury soudů lze zaslat žádost o přijetí k základnímu vzdělávání z cizí datové schránky (např. zaměstnavatele) pouze, pokud je žádost o přijetí opatřena uznávaným elektronickým podpisem zákonného zástupce dítěte, aby bylo možné jednoznačně identifikovat odesílatele – podatele žádosti.

V souladu s opatřením vydaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 upravujeme podmínky zápisu dětí do 1. třídy ZŠ.

Zápisy (příjem žádostí a dalších dokumentů) budou probíhat od 14. do 24. dubna 2020, bez nutnosti osobní přítomnosti ve škole. Dle situace bude v červnu svoláno setkání rodičů s přijatými žáky a jejich rodiči.

Rodiče, kteří žádají o přijetí dítěte, doručí:

 • žádost o přijetí (ke stažení v dokumentech školy)
 • popř. rozhodnutí o odkladu z minulého školního roku

Rodiče, kteří žádají o odklad povinné školní docházky, doručí:

 • žádost o odklad (ke stažení v dokumentech školy)
 • doporučení odborného lékaře (např. dětského) nebo klinického psychologa
 • doporučení poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně poradenské centrum)
 • popř. rozhodnutí o odkladu z minulého školního roku

Možnosti doručení – upřednostňujeme bezkontaktní doručení:

 • do datové schránky školy (xep27pq)
 • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (bez elektronického podpisu je žádost neplatná)
 • poštou
 • vložení do schránky školy (u branky postranního vchodu)
 • osobní podání v kanceláři školy od 9.00 do 12.00 h – v zalepené obálce s nápisem ZÁPIS

Kritéria pro přijímání dětí k plnění povinnosti školní docházky zůstávají v platnosti.

Po obdržení žádosti Vás budeme kontaktovat a sdělíme Vám přidělené registrační číslo.


Publikováno 19. 3. 2020

Vážení rodiče, v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 vydalo MŠMT následující opatření – viz odkaz níže. O podrobnější organizaci zápisů do prvních tříd Vás budeme informovat.

Odkaz: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/opatreni-k-zapisum-do-zs-pro-skolni-rok-2020-2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *