S 8.B jsme vyrazili po stopách baroka

Dne 12. října jsme se třídou 8.B vyrazili po architektonických skvostech Prahy, přičemž jsme se zaměřili na barokní památky. Započali jsme na Staroměstském náměstí, kde jsme si u Mariánského sloupu připomněli reálie třicetileté války s pozastavením se nad popravou 27 českých pánů, která proběhla 21. června 1621. Dále jsme kolem gotického Kostelu Panny Marie před Týnem šli ke kostelu sv. Jakuba, kde jsme se pozastavili nad vstupním portálem. Dovnitř jsme se bohužel nedostali.

Dále jsme pokračovali přes Klementinum na Karlův most, kde jsme si zopakovali reálie vlády Lucemburk u nás a rovněž jsme se pozastavili u několika barokních soch.
Díky šťastné náhodě jsme se dostali do kostela sv. Tomáše poblíž Malostranského náměstí. Zde jsme měli možnost nechat na sebe působit barokní atmosféru. Na interiéru kostela jsme si prohlédli základní znaky barokní architektury – zdobnost, nástěnné malby apod. Exkurzi jsme zakončili ve Valdštejnské zahradě, kterou vybudoval významný vojevůdce třicetileté války Albrecht z Valdštejna. Žáci si prošli celý areál zahrady, prohlédli si sochy s antickými motivy a rovněž se pokochali zvířenou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *