Projekt: Dolákovka nesedí doma!

Během měsíců února a března se naši žáci z druhého stupně a pár jedinců z prvního stupně zúčastnili projektu: Dolákovka nesedí doma. Tento projekt vznikl v rámci spolupráce mezi předměty TV a VV a měl za úkol propojit pohyb venku a pobyt v přírodě s poznáváním míst, které se nacházejí v našem okolí. Žáci dostali na výběr z 10 zajímavých lokalit na území Prahy 8 a na tyto místa se měli vydat. Zde měli pořídit originální fotografie s naším heslem: „Dolákovka nesedí doma“ a zaslat je na školní email.

Jsme moc rádi za jejich aktivitu i kreativitu, co se týká pořízení fotografie a vytvoření našeho hesla. Heslo kreslili na různé cedule z odlišných materiálů. Využili klasického papíru, dřeva, sněhu nebo např. listí. Někteří použili mobilní aplikace a pohráli si s typografií v hotové fotografii. Žáci, kteří kvůli pandemickým nařízením museli zůstat v jiném okrese, také nelenili a poslali nám fotografie z lokalit ze svého aktuálního pobytu a my se tak virtuálně seznámili s novými místy. Sami se můžete přesvědčit v galerii pod tímto článkem, kde je malý vzorek ze zaslaných fotografií.

Tímto chceme moc poděkovat všem žákům i rodičům, kteří neseděli doma a zapojili se do našeho projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *