Plavba parníkem s vltavským vodníkem

Ahóóój!!! Posíláme reportáž z našeho výletu parníkem po Vltavě, který se povedl naprosto ukázkově👍.
Prvňáčci, vybaveni velkou svačinou a soudkem lodního čaje, vydali se ve středu ráno vstříc novému dobrodružství. Z Kobylis jsme jeli vyhlídkovou tramvají č.17 až k Čechově mostu. A odtut jen po schůdkách na nábřeží, najít lodní nástupiště č.7 a parník NATAL, pana kormidelníka. Než jsme se stačili nalodit, uviděli jsme na břehu zeleného panáčka s kloboukem s barevnými pentlickami. Ano, byl to náš vodník, který nás celou cestu provázel a vyprávěl nám příběhy dávné i novější, pověsti pravdivé i smyšlené a ukázal nám krásné památky staré Prahy. Naučil nás houkat pod pražskými mosty a ukázal nám ledolamy, chapadlo i Bruncvíka s mečem a lvem.
Pražský 🏰, Národní divadlo se zlatou střechou, Karlův most, Sovovy mlýny… vše krásně zdobilo pražské město a stalo se velkým zážitkem naší plavby po řece Vltavě. S Vodníkem jsme se nakonec vyfotili a poprali k narozeninám našemu asistentovi Petrovi.

Užili jsme si i procházku Pařížskou ulicí až na Staroměstské náměstí, zamávali Orloji, nakoupili dárečky na Havelském trhu a odměnili se velkým trdelníkem. Děkujeme všem dospělým i holkám z 9.A, za moc hezké dopoledne a velký zážitek!

Prvňáčci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *