Meteostanice v atriu školy

Ahoj všichni!

Od 13. února jsme na naší škole rozjeli zábavný užitečný dlouhodobý ENVIRO projekt, ve kterém spolupracují děti 1. a 2. stupně. Každý den měří a zaznamenávají do připravené tabulky data, která se týkají teploty vzduchu, vlhkosti vzduchu, množství srážek a aktuální stav počasí. Data pak děti zpracují elektronicky v některých předmětech.
Měření se odehrává v atriu školy, kde jsme v jednom z altánů vybudovali METEOROLOGICKOU STANICI, o kterou se stará žába ROSNI. Má tam sklenici, žebříček, plavací kruh, destičku, deštník, sluneční brýle odměrnou kádinku i vlhkoměr. Rosni píše vzkazy, dává úkoly a do konce školního roku chystá i přednášku opravdového meteorologa či moderátora zpráviček o počasí.

Počasí, srážkám, dětem a rosničkám třikrát sláva!
Za EKOtým Šárka a Zuzka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *