Meteostanice, ptačí krmítko a pítko

V atriu naší školy probíhá i v letošním roce měření a sběr dat. Žáci 1. a 2. stupně se střídají a měří ve skupince meteorologická a ornitologická data. Ta zapisují do tabulky. Nejen, že se žáci věnují dlouhodobému projektu, ale trénují dovednosti užitečné do života. Sesbíraná data pak zpracují elektronicky, čím pilují digitální kompetence. Oproti loňskému roku, kdy jsme se zaměřili na měření teploty vzduchu, vlhkosti vzduchu a množství srážek, přibyly letos ještě 2 aktivity. Žáci sledují pohyb ptáčků na krmítku, doplňují zobání a vodu do ptačího pítka. Z čeho máme velkou radost, je skutečnost, že spolupráce dětí ve věkově smíšené skupince je pro nejen užitečná, ale i zábavná a trénuje zodpovědnost za společnou aktivitu. Děkujeme všem žákům a učitelům za podporu a nadšení.

Za EKOtým Šárka a Zuzka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *